شرایط اساسی و اولیه‌ی استفاده کاربران از خدمات صرافی اسنپ ارز

قرارداد حاضر بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی و با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه و قانون جرائم رایانه ای به صورت خاص , از تاریخ دریافت ایمیل (امضاء قرارداد) و ثبت کد فعال سازی از سوی کاربر (مالک مشخصات ثبت شده در وبسایت اسنپ ارز) در سایت snapparz.com

به رسمیت قانونی خواهد رسید . قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین , اعم از شفاهی و کتبی , در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد فاقد هر گونه اثر خواهد بود .

ماده یک ) طرفین قرارداد :

قرارداد حاضر فی ما بین مالکیت وبسایت snapparz.com در این قرارداد اسنپ ارز یا طرف اول قرارداد خوانده میشود از یک سو و شرکت / فروشگاه / آقا / خانم ………….. به ادرس ایمیل ……………………………. به کد ملی ……………………. با شماره تماس ……………….. که در این قرارداد < کاربر > نامیده میشود منعقد و برای طرفین حکم قرارداد قطعی دارد منعقد و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن میباشند .

ماده دو ) موضوع قرارداد :

اقدام طرف اول قرارداد به فروش ارز دیجیتال قانونی و ارائه محصولات در وبسایت اسنپ ارز و تحویل محصول به صورت آنلاین مطابق قانون تجارت الکترونیکی .

ماده سه ) وجاهت قانونی , مدت و شرایط تمدید قرارداد :

به استناد مواد فصل چهارم قانون تجارت الکترونیک ایران مصوب ۱۳۸۲ این قرارداد وفق برایند الکترونیکی در سامانه نیل با پذیرش ایمیل ( شماره موبایل ) معرفی شده در سامانه در هنگام ثبت نام و همچنین تکمیل ثبت نام با درج کد ارسالی در ایمیل و از طریق پیامک به شماره معرفی شده در زمان ثبت نام توسط خریدار و ورود آن در سامانه توسط ایشان یا به محض ارسال درخواست وی مبنی بر فروش محصول درخواست شده توسط خریدار از طریق ( پیامک یا درخواست کتبی از تلگرام و …. ) برای طرفین لازم الاجراست . این قرارداد از زمان انعقاد ( مطابق با بند فوق ) تا زمان تاییده رسید محصول از سوی کاربر از تاریخ امضاء قرارداد اعتبار دارد و در صورت عدم اقاله , خاتمه و یا فسخ قرارداد از سوی طرفین قرارداد الحاقیه ها و دستور العمل های وابسته به آن خواهد بود .

تبصره : تایید رسید محصول فی المجلس و یا از طریق پیامک و شبکه های اجتماعی طی رسید کتبی از خریدار اخذ خواهد رسید و در صورت عدم تایید در زمان تحویل مبیع توسط خریدار در حکم تحویل است .

ماده چهار ) فرایند اخذ خدمات , حساب کاربری و تعهدات کاربران :

۱کابران ( خریداران ) با ثبت نام در وب سایت snapparz یا با درخواست از طریق پیامک یا تلگرامی همچنین با هر بار استفاده از خدمات وب سایت میپذیرند که قوانین و مقررات جاری وب سایت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته اند . این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از وبسایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر در قوانین و مقررات آن است .

۲برای استفاده از خدمات اسنپ ارز لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در وبسایت بسازد . تنها اشخاصی که بین ۱۸ سال سن تا ۵۰ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند میتوانند اقدام به ساختن حساب کاربری در وبسایت کنند برای استفاده از خدمات اسنپ ارز کاربر مذکور باید نام , نام خانوادگی , آدرس پست الکترونیکی , شماره همراه و شماره تلفن ثابت و یا قبض منزل خود را در وبسایت ثبت کند .

۳کاربران می پذیرند که اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به روز در وبسایت وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران میباشند . در صورت اثبات خلاف این موضوع اسنپ ارز مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می باشد .

۴کاربران ( خریداران ) متعهد میگردند که در صورت استفاده از شماره موبایل هنگام ثبت نام صرفا با شماره همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در وبسایت اقدام نمایند در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره همراه تماما مسئول بوده و وبسایت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود و در این خصوص وب سایت هیچ مسئولیتی را به عهده نمیگیرد و کابربر خاطی مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی شوکات خود میباشد

۵هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها میتواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر , بنا به مورد در وبسایت داشته باشد . در صورتی که اسنپ ارز اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب های کاربری متعدد وجود دارد , وب سایت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیر فعال نمودن حساب های کاربری مذکور اقدام نماید .

۶مسئولیت همه فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در وب سایت و سایر خدمات مربوط به اسنپ ارز انجام میشود به عهده کاربران است و وب سایت همواره متعهد به کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و از کاربران میخواهد در چار چوب قانونی فعالیت نموده و از خدمات این وب سایت در ( سایت های قمار و شرط بندی و کلاهبرداری پانزی و … ) استفاده ننمایند و در این خصوص این وب سایت به خریداران تذکر میدهد و بدین نیت به خریداران ارایه خدمات نمی نماید لذا کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از سو استفاده از محصول این سایت در صورت اثبات عدم رعایت این قرارداد بر عهده خریدار است .

۷کاربران و خریداران اجازه خرید برای اشخاص ثالث را ندارند یعنی به حساب و با اعتبار (پول) شخص ثالث ولی به اسم خود خرید نمایند در صورتی که وب سایت متوجه این موضوع شود حساب کاربری فرد متخلف را مسدود و کاربر را به مراجع صالحه قضایی معرفی می نماید . ( حساب بانکی اجاره ای یا اکانت احراز شده در وب سایت – اکانت اجاره ای )

۸مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری در وب سایت از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربران است . در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری , کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع اسنپ ارز برساند . بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی به وب سایت انجام نشده است , مسئولیت همه فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و میشود به عهده وی خواهد بود .

۹کاربران حق ندارند برای اشخاص ثالث با هویت خود و مبالغی که به حساب آنها از سوی ثالث واریز می شود با هویت خود خرید نمایند ( اجاره حساب بانکی و هویتی کاربر ) وب سایت در صورت متوجه شدن این موضوع ضمن مسدودی کامل وجوه واریزی در صورتی که قبل از تحویل محصول باشد کاربری وی را مسدود و به مراجع قضایی اطلاع خواهد داد و در صورتی که پس از تحویل محصول باشد تمامی مسئولیت های حقوقی و کیفری این عمل بر عهده کاربر احراز شده است و وب سایت هیچ مسئولیتی در این خصوص بر عهده نمیگیرد .

۱۰ممکن است بنا به مورد و حسب صلاح دید و تشخیص اسنپ ارز جهت تایید حساب کاربری از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد . در این صورت کاربر مورد درخواست متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی وب سایت خواهد بود . در غیر اینصورت وب سایت میتواند حساب کاربرب وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند .

۱۱هر گونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت , اعتبار و دارایی های وب سایت اسنپ ارز شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد . وبسایت این حق را برای خود محفوظ می داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند لازم به ذکر است تمامی دارایی موجود حین مسدود سازی تا مشخص شدن موضوع و احراز تخلف مسدود و کاربر حق هر گونه شکایت را اطلاع نهایی اسنپ ارز از خود سلب نمود .

۱۲به سبب جلوگیری از کلاهبرداری هر کاربر در وب سایت امکان وارد کردن شماره حساب های خود و شماره کارت های خود را دارد . کاربران می بایست تنها شماره حساب هایی که به نام آنها است را وارد کنند و اسنپ ارز هیچ مسئولیتی در مورد حساب ها و کارت های متصل به نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت . هر گونه تلاش برای خرید از کارت های بانکی به جز کارتی که به نام شخص در سایت ثبت شده و نسبت به ایجاد چند حساب توسط یک کاربر از طرف اسنپ ارز خدمات پرداخت غیر معتبر بوده و حساب فرد خاطی مسدود می گردد .

۱۳هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد . بدیهی است در صورت تخلف مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت شده در وب سایت است .

۱۴انتشار و کپی کردن محتوای خدمات اسنپ ارز بدون اجازه کتبی از وب سایت غیر قانونی بوده و کاربری که خلاف حقوق معنوی و مادی وب سایت اقدام نماید مورد تعقیب قضایی و کیفری توسط وب سایت قرار خواهد گرفت

۱۵کاربر ( خریدار ) مکلف اند پس از طی شدن مراحل احراز هویت و پس از تحویل کالا و پس از ارسال ایمیل یا پیامک از سوی طرف اول قرارداد به آنها که حاوی جزئیات خرید و شماره فاکتور محصول درخواست شده میباشد مراتب رسید محصول را همزمان کتباً تایید نمایند .در صورت عدم تایید رسید محصول و یا عدم اطلاع رسانی و رسیدن محصول ظرف مهلت مقرر ( همزمان در تحویل ) طرف اول هیچ مسئولیتی را در قبال محصول تحویل شده به آنان ندارد و به دلیل عدم اعتراض و اطلاع خریدار محصول تحویل شده محسوب می شود .

۱۶خریداران ( کاربران ) پذیرفته اند و متعهد می باشند کلیه اطلاعات خواسته شده وب سایت را به  صورت صحیح و به روز در وب سایت وارد نمایند و در صورت عدم صحت اطلاعات درخواست شده هیچ گونه مسئولیتی متوجه وب سایت نخواهد بود و در صورت ثبت سفارش کلیه مسئولیت محصول تحویل شده بر عهد شخص خریدار است و در این خصوص طرف اول قرار داد هیچ مسئولیتی را ندارد . در صورتی که اطلاعات اشتباه از سوی کاربر در پنل ثبت شده باشد و مبلغ مربوط به سفارش به حسابی دیگر به جزء حساب خود کاربر واریز شود مسئولیت این اتفاق بر عهده خود کاربر میباشد

ماده ۵ ) شرایط استفاده از خدمات وب سایت اسنپ ارز :

۱خریدار با امضاء این قرارداد می پذیرد و اقرار مینماید خدمات ارائه شده در قالب موضوع قرارداد را به هیچ عنوان به صورت غیر قانونی و غیر شرعی و در جهت اعمال جرم و شروع به جرم و هر گونه عملیات مجرمانه و متقلبانه استفاده ننماید و در صورت مشخص شدن خلاف این موضوع فروشنده حق دارد خدمات درخواست شده را ارائه ننماید و وی را به مرجع قضایی معرفی نماید و فروشنده در این خصوص هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد و اصل بر صحت قراردادی و استفاده خریدار در جهت قانونی و شرعی است .

۲هنگامی که فرد سفارشی را در وب سایت snapparz.com ثبت میکند بیانگر این است که تمامی قوانین و مقررات را مطالعه کرده و کاربر به صورت رسمی وارد یک قرارداد با شرکت اسنپ ارز شده است . کاربر مسئول اجرای تمام تعهدات این قرارداد و همچنین رعایت تمام قوانین و مقررات وضع شده می باشد

ماده ۶ ) مسئولیت و تعهدات وب سایت اسنپ ارز :

۱وب سایت با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۱۶ ساعته ( ۹ صبح لغایت ۱۲ شب , پشتیبانی ما از ۱۰ صبح تا ۶ عصر هست) واحد رسیدگی به شکایات تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات وب سایت و ایجاد صلح و سازش فی ما بین آنها می کند .

۲تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد وب سایت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی . بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی ع وب سایت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می باشد .

۳وب سایت اسنپ ارز حق تغییر و یا اصلاح قوانین و مقررات و قرارداد ها را در هر زمان دارد و در این صورت وب سایت مکلف است تغییرات صورت گرفته را از طریق خبرنامه و یا ایمیل و یا ( سایر راه های ارتباطی ) به اطلاع کلیه کاربران برساند و در صورت خودداری همسان سازی کاربر با قوانین جدید دسترسی وی مسدود خواهد شد .

۴در صورت بروز هر گونه اختلال در خرید چنانچه اختلال از طرف وبسایت باشد وجوه واریزی از طرف پرداخت کننده ظرف مدت سه روز کاری به همان حسابی که وجه پرداخت شده است عودت خواهد شد

۵وب سایت اسنپ ارز مسئولیت هر گونه اتفاقات و تاخیر های ناشی از اتفاقات غیر منتظره ای که خارج از کنترل این وب سایت میباشد را نمی پذیرد , وب سایت snapparz.com مدیران , صاحبان , کارمندان و نمایندگانش هیچگونه مسئولیتی را در قبال ضرر های ناشی از اتفاقاتی که خارج از کنترل این وب سایت می باشد ( حوادث قهری مثل صعود و نزول قیمت ارز ) نمی پذیرند و مسئولیت این اتفاقات مستقیما متوجه کاربران خواهد بود .

۶نیل در خصوص موارد ذیل هیچگونه مسئولیت حقوقی و کیفری نخواهد داشت : قدم مسئولیت اسنپ ارز در قبال حفظ ارزش هیچ یک از ارز های موجود در پلتفرم و عدم جبران خسارات احتمالی که شرایط بازار مسبب آن است و از کنترل اسنپ ارز خارج است . عدم مسئولیت اسنپ ارز در قبال افزایش کارمزد انتقال ارز در شبکه های بلاک چین زیرا اسنپ ارز صرفا ارائه کننده خدمات است نه خالق ارز رمزها , بتبع نیز مسئولیتی از این جهت متوجه اسنپ ارز نخواهد بود .

ماده ۹ ) موارد تخلف خسارات قراردادی :

چنانچه به موجب این قرارداد از جانب کاربر خسارتی به اسنپ ارز یا مشتری نهایی وارد آید کاربر ضامن جبران خسارت می باشد و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران است .

ماده ۱۰ ) حل اختلاف :

در صورت بروز هر گونه اختلاف در رابطه با قرارداد و یا در تفصیر مفاد آن , از جمله انعقاد , اعتبار , فسخ , نقض , تفسیر یا اجرای آن ایتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره صلح و سازش مورد را مرتفع نمایند . در صورت لاینحل باقی ماندن , مورد اختلاف در مراجع ذیصلاح قانونی قابل پیگیری می باشد و رای نهایی صادره ایشان برای طرفین لازم الاجرا می باشد . در زمان بروز اختلاف در صورت توافق طرفین دو طرف به انجام تعهدات اولیه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه میدهند در غیر اینصورت تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف تعهدات طرفین متوقف خواهد شد

ماده ۱۱ ) تفسیر قرارداد :

در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور هر یک از مقررات این قراردادنامعتبر شناخته شود اولا خدشه ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیا پیشنهاد وب سایت در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با اراده اولیه طرفین داشته باشد , پذیرفته خواهد شد . عدم اعمال هر یک از حقوق اسنپ ارز ( مصرح در این قرارداد ) به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود .

ماده ۱۲ ) فسخ قرارداد :

اسنپ ارز می تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا بر تشخیص خود یا بروز تخافات کاربر قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی کاربر به حساب کاربری را مسدود نموده , پنل کاربر را مسدود کرده و یا حساب کاربری کاربر را معلق نماید .در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب وب سایت به کاربر متوقف خواهد شد .

همچنین در صورتی که افعال کاربر شامل اجاره حساب و اکانت و دسترسی غیر مجاز به سایت و جعل دارایی خود در سایت نیز باشد نیز محسوب خواهد شد و تمامی دارایی وی ضبط خواهد شد و کاربر حق اعتراض را از خود صلب خواهد کرد .

ماده ۱۳ ) اقامتگاه قانونی طرفین :

نشانی و اقامتگاه قانونی وب سایت همان است که در سایت قید گردیده و اقامتگاه کاربر نیز همان محلی است که در فرم پنل کاربر توسط ایشان ثبت گردیده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد . ارسال هر گونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی ها ابلاغ شده واقعی تلقی می شود .

این قرارداد به صورت حضوری ( یا غیر حضوری از طریق درخواست در وبسایت ) بنا به مورد الکترونیکی مطابق قوانین خاص بنا بر درخواست خریدار تایید از طریق تیک زدن و قبول کردن قوانین و قرارداد فروش ( امضاء ) و تابع قوانین مطروحه جمهوری اسلامی ایران علی الخصوص قانون تجارت الکترونیک و جرائم سایبری و …. میباشد و طرفین به هیچ وجه نمیتوانند وجاهت و امضاء خود را انکار نمایند .

  • صرافی اسنپ ارز ممکن است قوانین فوق را اصلاح یا تغییر دهد و خریدار موظف است قبل از هر خرید قوانین را مطالعه کند.